Holdinddeling 2017-2018

 
Holddeling for kommende sæson er endnu ikke lavet. 
Der vil ske ændringer i holdene løbende.

Der er sat en holdleder på hvert hold, som har fokus på det sociale på holdet. 
 
 
Skøjteskolen (klubmærke noteret efter navn) - holdleder Linda Weiss
Kontaktperson fra Bestyrelsen: Eva Kjer, i skøjtehallen tirsdage
Mariya Koryachkov, 1 + tilvalg off ice
Madina Said, 1
Nikoline Andersen, 1
Ea Weiss, 2 + tilvalg off ice
Johanne Gro Wegener Larsen, 2 + tilvalg off ice
Alisha Yang, 9 år + tilvalg off ice  
Rebecka Harborg Jensen, 9 år
Mille Simonsen, 2
Sofia Bejer Jørgensen, 4 år (kun søndage) 
Agnete Gubi-Eker, 4 år
Sofie Skaletz Eriksen, 4 år
Sofie Budde Hill, 12 år + tilvalg off ice 
 
Prøvetræning:
Olivia Lund Hansen, 6 år
 
 
Funskate  
kontaktperson fra bestyrelsen Eva Kjer
Kamilla Koryachkova, 3
Thilde Bjerrum, 2
Radomyr Koryachkov, 2
Polina Misnichenko, 2
Sofie K. Evans, 2
Cathrine Kjer, 2
Astrid Ravn, 2
Viktoria, 2
Isabella fra Herlev, Gæsteløber hver anden weekend
 
 
Funfree - Holdleder Pehrnille Knopp
Kontaktperson fra bestyrelsen Eva Kjer
Frederikke Møller, 4
Emilie Yan Goltermann, 4
Helena Kjær Nisgaard, 4
Lærke Feddersen, Basic1
Freja Hofmann, Basic1
Izabella Kryger, Basic1 
Marie Caroline Mielke Ravn, Basic1
Amalie Simonsen, 4
Mira Güleryüz Knoop, Basic1
Jasmin Güleryüz Knoop, Basic1
Izabella Bokor, Basic1
Emma Bentzen/Voksen - torsdag med FS VGIE
 
VGIE, Funskate - Holdleder og kontaktperson fra bestyrelse Malene Iskov 
Karen Krarup Andersen
Freja Ciftci Ungermand, Basic1
Maria Schröter, 5
Funskate løber fra åbent hus
 
 
VGIE, Konkurrenceløbere
Simone Nicoline Kristensen
Amalie Bülow Svenstrup
Cathrine Busch Lund
Felice Basbøll
 
Konkurrenceløbere 
Kontaktperson fra bestyrelsen Lis Dalgas
 
K-gul - Holdleder Eva Kjer
Camilla Kjer, Basic2, Cubs M
Mille Marie Fuglsang Sørensen, Basic1, Springs K
Maja Capik, Basic2, Cubs M
Babette Filtenborg, Bronze, Springs M
 
K-blå - Holdleder Svea Lund
Lærke Danielsen, Bronze, Sølv elementer, Debs M
Josefine Lund, Sølv, Guld elementer, Novice M
Jane Iskov, guld, Junior M
Simone Nicoline Christensen, sølv, Junior K2
Felice Basbøll, Sølv, Guld elementer, Junior K2
Kathrine Busch Lund, Bronze, Junior K2
Amalie Svenstrup, Basic2, Bronze elementer, Junior K2
Anna Beier Jørgensen, Junior K2, Bronze, Sølv elementer
 
K-grøn - Holdleder Sarah Hachmann
Kasper Simonsen, Basic1, Novice K1
Maria Straarup, Basic1, Novice K1
Sarah Ravn Petersen, Novice K1, Basic1
Line Dalgas, Basic1, Basic2 elementer, Novice K1
Smilla Hachmann, Basic1
Maja Stokholm (mandag + 1x lørdag)
 
K-lilla
Josephine Filtenborg, Novice K1, Basic2 elementer, Bronze elementer
Tobias Danielsen, Novice K2, Basic2, Bronze elementer og Sølv elementer
Freja Hansen, Junior K1, Basic 1
Vivian Letholm, Senior K2, Bronze, 
Jakob Danielsen, Junior K1, Basic1, Basic2 elementer
Tove Danielsen
Karina Kehlet (fra 1. januar Torsdag og Søndag)
Freja Ungermann, Novice K1, Basic 1
 
 
Mesterskabsløbere
Jane Iskov, Junior M, 2 programmer, guld
Lærke Danielsen, Debs M, 2 programmer, bronze
Babette Filtenborg, Springs M, 1 program, bronze
Josefine Wichmann Lund, Novice M, 2 programmer, sølv
Maja Capik, Cubs M, Basic2, 1 program
Camilla Kjer, Cubs M, Basic2, 1 program

 
 
 
 
 
Vojens Skøjteklub | Træningssted. SE Arena Vojens, 6500 Vojens  | Tlf.: 22230590