Resultater 2013/2014

 
Funskate vest 2 i Herning d. 5 dec. 2015
 
Funskate Element
 
1 plads funbubbels 1 lærke Feddersen
2 plads funcubes 2 Sara Pors
 
Funskate Free
 
1 plads Tots 1 Camilla Kjer
2 plads Tots 1 Maja Capic
 
Funskate Show
 
I plads " Julemandens alfer"
 
 
 
 
 
 Funskate vest 1 i Esbjerg d. 24 okt. 2015
 
Funskate element 
 
3 plads funbubbels 1 lærke Feddersen 
3 plads funbubbels 2 Isabella Bokor
3 plads funflakes 2 Kamille Ravn Staub
3 plads funbubbels 1 Fillippa Rosengreen-Huusman
2 plads funbubbels 1 Maja Capic 
3 plads funcubes 3 Emma Schultz 
 
Funskate free 
 
1 plads teens 1 Kamille Ravn Staub
2 plads tots 1 Maja Capic 
1 plads tots 1 Camilla Kjer 
2 plads tweens 2 1 Fillippa Rosengreen-Huusman
1 plads togs 2 Emma Schultz 
 
 
 
17/1-15 Basic 1 elementer     Jonas I.
17/1-15 HSF Cup  Chicks 1. plads  Filippa 
      2. plads  Camilla 
      3. plads  Maja C. 
    Springs 1 4. plads  Yasmin 
      4. plads  Sarah Pors
    Springs 2  4. plads  Smilla 
      4. plads  Sarah Ravn
      4. plads  Kamille 
    Novice  4. plads  Celina 
    Junior 1. plads  Sara G. 
      2. plads Ida 
    Basic-gruppen  4. plads  Jonas I. 
15/1-15  Basic 2 friløb      Tobias 
  Bronze friløb      Nicholine 
        Simone 
11/1-15 Danmarks Cup Springs K piger  22. plads Josephine
    Springs K drenge  1. plads Tobias
    Cubs K piger  10. plads Johanne
      11. plads Babette
10/1-15 Danmarks Cup Pre-Novice K solodans  1. plads Marie-Louise
    Juvenile K solodans  2. plads  Josephine 
    Novice K isdans  1. plads  Nicholine og Jonas
    Pre-Novice K isdans  1. plads  Anna og Tobias
    Senior K2 damer  7. plads  Vivian 
    Junior K2 damer  7. plads Frederikke 
      12. plads Nanna 
    Novice K2 drenge  2. plads  Jonas A. 
    Novice K2 piger  8, plads Nicholine 
      10. plads Anna M. 
    Junior K1 damer  4. plads Anne-Mette 
    Debs K piger  4. plads  Simone 
      8. plads Anna B. J. 
20/12-14 Klubmærke 1     Victoria B.
        Kamilla K.
  Klubmærke 2     Mille F.-S.
        Izabella
        Sofie
  Klubmærke 4     Maja C.
        Filippa
        Smilla
        Yasmin
  Klubmærke 5     Jakob
15/12-14 FunSkate Element FunBubbles 1 3. plads Jozefine
      Finale Frederikke
    FunFlakes 2 Finale Sarah Ravn
    FunFlakes 3 Finale Jakob
    FunCubes 1 2. plads Jonas I.
    FunCubes 3 1. plads Laura
  FunSkate Free Tweens 2 2. plads Jonas I.
    Togs 3. plads Sara G.
  FunSkate Show   2. plads VSK
7/12-14 DM Cubs piger 13. plads Lærke
6/12-14 DM Novice piger 5. plads Jane
    Novice solodans 1. plads Anna M.
    Juvenile solodans 1. plads Lærke
30/11-14 Basic 1 friløb     Maja S.
        Freja Han.
        Johanne
        Jonas I.
  Basic 1 elementer     Jakob
        Laura
        Maja S.
        Freja Han.
        Johanne
22/11-14 Klubmærke 1     Denys
        Ivaila
        Sia
        Mathilde
  Klubmærke 2     Mathilde
        Allesandra 
        Anja
  Klubmærke 3     Camilla
        Filippa 
        Kamille
  Klubmærke 4     Jakob 
        Celina 
  Klubmærke 5      Helena
15/11-14 FunSkate 1 FunBubbles 1 finale Camilla
      finale Freja Hof.
    FunBubbles 2 1. plads Filippa
    FunBubbles 3 3. plads Kamille
    FunFlakes 1 1. plads Sarah Ravn
    FunCubes 1 1. plads Jonas I.
      2. plads Sarah Pors
      3. plads Johanne
    FunCubles 2 1. plads Maja S.
    FunCubes 3 1. plads Freja Han.
    Free - Tweens 2 1. plads Johanne
      2. plads Jonas I.
    Free - Teens 2 2. plads Maja S.
2/11-14 Guld friløb     Jane
  Basic 2 friløb     Anne-Mette
2/11-14 Jyllands/Fyns Cup Novice K2 6. plads  Nicholine 
      7. plads  Anna M. 
    Senior K2 6. plads  Vivian 
    Junior K1 3. plads Marie Louise 
      7. plads  Anne-Mette 
    Juvenile K solodans 2. plads  Josephine 
    Pre-Novice K solodans 1. plads  Marie Louise 
  Jysk/Fynsk Mesterskab Juvenile M solodans 1. plads  Lærke 
    Novice M solodans 1. plads  Anna M. 
    Novice M 2. plads  Jane 
1/11-14 Jysk/Fynsk Mesterskab  Cubs M 6. plads  Lærke 
  Jyllands/Fyns Cup Cubs K 7. plads  Babette 
    Springs K 1. plads  Tobias 
    Debs K  2. plads  Simone 
31/10-14 Jyllands/Fyns Cup  Junior K2 3. plads  Frederikke H. 
      7. plads Nanna 
    Novice K2 2. plads  Jonas A.
    Springs K 12. plads Josephine
27/10-14 Klubmærke 4     Sara G.
        Ida K.
19/10-14 Klubmærke 2     Frederikke A.
18/10-14  Solodans Sølv Mønsterdanse    Anna M.
  Solodans Test 5 Fri dans    Marie Louise 
  Bronze elementer     Jonas A. 
  Basic 2 friløb     Lærke D.
  Basic 2 elementer     Lærke D.
  Basic 2 elementer     Simone
11/10-14  Klubmærke 1     Sofie 
        Emma
        Mille Sø.
  Klubmærke 2      Pernille 
        Freja Ho.
        Jozefine
  Klubmærke 3     Maja C.
        Yasmin
  Klubmærke 4     Sarah Ravn
        Laura
  Klubmærke 5     Laura 
        Sarah Pors 
6/10-14 Klubmærke 3      Sara G. 
        Ida K. 
5/10-14 HSK Cup Novice M 7. plads Jane
    Junior K1 4. plads Marie Louise 
4/10-14   Junior K2 2. plads Frederikke H.
      3. plads Nanna
    Novice K2 10. plads  Anna M.
    Debs K 8. plads Anna B.J.
      11. plads Simone
3/10-14   Senior K2 5. plads Vivian 
    Springs K 3. plads Tobias
    Cubs K 5. plads Lærke
28/9-14 Isdans Test 1      Jonas & Nicholine
  Solodans test 2     Josephine 
        Lærke 
27/9-14 Basic 1 elementer     Babette
21/9-14 Efterårskonkurrencen Novice M 10. plads Jane
20/9-14   Novice K2  2. plads Jonas A.
30/8-14 Klubmærke 6     Maja S.
        Freja
        Jonas
        Johanne
  Klubmærke 5     Maja S.
        Freja
        Jonas
        Johanne
  Klubmærke 4     Sarah Pors
  Klubmærke 3     Smilla
        Jakob
        Celina
  Klubmærke 2     Maria
        Amalie
        Kasper
        Tove
        Jannick
  Klubmærke 1     Izabella
         
Vojens Skøjteklub | Træningssted. SE Arena Vojens, 6500 Vojens  | Tlf.: 22230590